Automatický lyofilizační systém

Sušení mrazem (lyofilizace) může být nákladný proces spojený s mnoha obtížemi. Když se jedná o výrobky pro zdravou výživu, je nutné zajistit, aby výrobek byl stabilní, koncentrovaný a měl dlouhou skladovatelnost. Lyofilizátory musí mít dost velkou kapacitu, aby při zpracování jednotlivých dávek pojaly velké množství cílového produktu, například tobolek nebo ochucovadel, které se do sušených potravin přidávají.

Šetřete náklady při lyofilizaci výrobků pro zdravou výživu díky vyšší kapacitě

Systém FD 500 od společnosti Sicca Dania nabízí automatizovanou a nepřetržitou lyofilizaci tím, že se několik standardních lyofilizátorů FD500 sestaví do jednoho systému. Modulární a optimalizovaný standardní systém FD500 je dokonale připraven na automatické vkládání a vytahování podnosů. Nevyžaduje proto žádnou manuální obsluhu. Moduly lze upravit do požadovaného uspořádání, aby se tak dosáhlo požadované výstupní kapacity. Kapacitu lze snadno navýšit nebo snížit přidáním či odebráním lyofilizačních jednotek FD500 v daném systému. Automatický systém zvládne zapojení až 20 jednotek.

Automatický lyofilizátor je proto úsporný systém s velkou kapacitou, který dokáže lyofilizovat daný produkt a přitom zachovat jeho chemickou strukturu, čímž se zajistí přínos pro zdraví konzumenta. Je hygienický a snadno se udržuje, díky čemuž je vhodný pro lyofilizaci potravin, nápojů, produktů v chemickém průmyslu a také produktů zdravé výživy a potravinových doplňků, například probiotických bakterií, kolostra, enzymů a alergenových extraktů.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Sušit lze současně různé produkty, a proto je výroba flexibilní
  • Plně automatický systém snižuje náklady na lidskou práci i provozní náklady
  • Veškeré vybavení je vyrobeno podle těch nejvyšších hygienických standardů
  • Nižší náklady na atestaci – atestační dokumentace pro první jednotku se dá použít i při schvalování dalších

SiccaDania Group je předním světovým výrobcem sušicích, odpařovacích a míchacích technologií v potravinářském a nápojovém a nutraceutickém průmyslu.