Čisticí a sterilizační systémy

Stále důležitější součástí vysoce kvalitní farmaceutické výroby je systém Clean in Place/Wash in Place/Sterilize in Place (CIP / WIP / SIP – čištění, oplachování a sterilizování na místě). Nejlepším způsobem implementace řešení CIP/SIP je jeho začlenění do procesu. Automatizace čistících cyklů znamená přeměnu dávkových farmaceutických procesů ve stálý provoz cyklů výroby a čištění, což zvyšuje efektivitu a výkonnost a snižuje náklady.

Zakázkové systémy CIP/SIP pro farmaceutické procesy

Společnost Ipros dokáže dodat celou škálu systémů CIP/SIP pro farmaceutický průmysl, od mobilních nezávislých jednotek až po komplexní systémy s různými satelity CIP zásobovanými upravenými čistícími roztoky. Vše je přizpůsobeno vašim požadavkům.

Systémy CIP navržené firmou Ipros lze začlenit do každého zařízení používaného ve farmaceutickém průmyslu včetně systémů pro přípravu pevných i tekutých forem léků. Díky použití rozprašovacích systémů, čističů nádrží, trysek a těsnění v lince bude proces čištění plně automatizovaný, takže nebude nutné manuální čištění, což zkracuje dobu čistícího cyklu a snižuje spotřebu vody a čisticích roztoků.

Srdcem každého systému je pokročilá jednotka pro přípravu promývací kapaliny (WLPU). To řídí a monitoruje veškeré předehřívání, míchání a čerpání detergentů a čisté vody. Může automaticky upravovat průtok, koncentraci detergentu, teplotu i dobu oplachování a umožňuje plnou validaci procesu.

Všechny systémy CIP/SIP společnosti Ipros jsou navrženy, zkonstruovány, vyrobeny a testovány průběžně, což zaručuje naplnění vašich přesných požadavků v celé fázi od počátečního návrhu až po uvedení do provozu ve vašem závodě.

VÝHODY PRO VÁS

  • Integrovaná zákaznická řešení CIP/SIP podle presných požadavků
  • Rychlá návratnost investic díky sníženým nákladům, nižší pracovní síle, zkrácené době cyklu
  • Začlenění do jakéhokoli stávajícího farmaceutického zařízení
  • Kvalifikovaný projektový/procesní technik přiřazený vašemu projektu od začátku do konce

 

Společnost Ipros (http://www.ipros.si), založena v roce 1989, je specializovaná pro návrh a vývoj procesních řešení pro mlékárenský, pivovarnický, potravinářský, farmaceutický a chemický průmysl.