Dopravník pro abrazivní materiály v husté fázi

Doprava abrazivních materiálů pneumatickým dopravníkem může vést k nadměrnému opotřebení součástí dopravníku. Abrazivní materiály mohou zapříčinit opotřebení těsnění s následkem úniků při vysokých teplotách. Pro různé abrazivní materiály jsou k účinnému utěsnění zapotřebí rozdílná těsnění.

Doprava abrazivních materiálů v husté fázi

Pneumatické dopravníky GC výrobce GVF Impianti jsou ideální pro dopravu abrazivních materiálů v husté fázi. Vyznačují se kuželovým ventilem z Ni-Hard litiny, vhodným pro teploty až do 120 °C. Ventil může být opatřen různými typy těsnění a je tak vhodný pro všechny abrazivní produkty. Dopravníky GC jsou nabízeny s kapacitou od 24 l do 500 l, na základě konkrétního požadavku zákazníka jsou možné i vyšší kapacity.

Dopravníky GVF mají trvanlivou konstrukci, mohou být dodány v uhlíkové nebo nerezové oceli. Jsou velmi kompaktní, příslušenství je instalováno na hraně stroje. Jejich obsluha je jednoduchá, pracují tiše. Řídící desky pneumatického a elektrického systému umožňují snadné řízení všech dopravních parametrů. Dopravníky lze využít k manipulaci se slévárenským pískem a dopravě jiných abrazivních nebo granulovaných tuhých materiálů včetně živce, popílku a oxidu hlinitého.

VÝHODY:

Plnicí komory odolné vůči opotřebení zajistí dávkování před vlastní dopravou
Doprava škály abrazivních materiálů za použití vhodného těsnění
Přesné řízením parametrů zamezuje ucpání potrubí
Kompaktní konstrukce s menším nárokem na prostor
Tichý provoz zlepšující pracovní prostředí

GVF Impianti je předním dodavatelem systémů pro manipulaci se sypkými materiály pro těžký průmysl