Flexibilní přemísťování pomocí motýlkových záklopek

Umělohmotné nádoby s motýlkovými záklopkami jsou často využívány k přemístění sypkých materiálů z velkoobjemových vaků do místa jejich zpracování s požadavkem zamezení možné křížové kontaminaci. Použití pevných nádob v mnoha případech přináší určitá výrobní omezení a snížení efektivity. Zkušení biofarmaceutičtí výrobci vědí, že zařízení navrhovaná pro běžná průmyslová zařízení jsou často určena ke zpracování tuhého obsahu a řešení přepravy materiálů jsou pro potřeby biotechnologického průmyslu často nepříhodná a nedostatečná. Výrobci, kteří ve svých výrobních procesech využijí flexibilní řešení, navržená přímo po potřeby bioprocesů, získají významnou konkurenční výhodu.

Řešení přemístění práškových materiálů, s motýlkovými záklopkami s vynikajícím využitím produktu, bez potřeby čištění

Společnost ILC Dover je předním dodavatelem v oblasti manipulace s obsahem balení materiálu pro nejmodernější technické provozy i pro specifické potřeby jednotlivých koncových uživatelů, včetně NASA. Systém Standard Doverpac SF je řešením přemístění sypkých hmot pomocí motýlkových záklopek, nahrazující běžně využívané plastové nádoby. Systém sestává z odolného plastového vaku s motýlkovou záklopkou. Po začlenění do Vašeho zařízení lze vak pomocí motýlkové záklopky naplnit, poté je otvor s motýlkovou záklopku, umístěný na boční straně vaku, uzavřen. Obsah vaku je poté přesunut do místa jeho dalšího zpracování a tam pomocí otvoru vysypán. Vak je určen pro jednorázové použití s následnou likvidací, není nutné tak vak po použití čistit a čistotu ověřovat. Nové vaky jsou baleny naskládané v balíčku – ve srovnání s běžně používanými plastovými nádobami se snižují nároky na skladovací prostory. Vaky jsou navrženy tak, aby zajišťovaly optimální tok sypkého materiálu, jejich využitím lze dosáhnout zužitkovatelnosti materiálu až ve výši 99,5%. Jako přídavné vybavení jsou k dispozici přemístitelné a opakovaně použitelné zábrany ve formě trvanlivých závěsných textilií, sloužící k ochraně vaku. Jsou opatřeny prvky umožňujícími snadné zvednutí, manipulace je tak snazší. Zdvojeným bezpečnostním prvkem tak zajistí tyto ochranné textilie odolnost vůči rozdílům tlaku až do hodnot 0,499 baru.

VÝHODY

  • K dispozici ve velikostech 5 až 100 litrů

  • Vybaveny vstupní a výstupní výpustí

  • Vyrobeny z tenké vrstvy materiálu ArmorFlex, vyhovujícímu požadavkům směrnic EU a FDA

  • Vysoké procento zužitkování produktu – 99,5%

  • Nevyžadují čistění, zabírají pouze minimální skladovací prostor

ILC Dover (http://www.ilcdover.com/) podporuje farmaceutické a biofarmaceutické zákazníky s jednorázovými systémy navrženy tak, aby byli práškové materiály přesypávany z cGMP na nanogramovou úroveň.