Horizontální deskové filtry

Spolehlivá nízkoúdržbová filtrace silně znečištěných kapalin je základem výrobních procesů v mnoha průmyslových odvětvích. Výrobou elektrické energie počínaje, přes chemické zpracování, až po výrobu jedlých olejů, ve všech těchto procesech závisí kvalita vyráběného produktu na účinné filtraci.

Filtrační vložka s vynikající stabilitou filtračního koláče a s plnou regenerací produktu

Horizontální deskové filtry Scavenger společnosti Parker Twin Filter využívají k filtraci sestavu horizontálních filtračních desek umístěných ve zcela uzavřené vertikální nádrži. Desky obsahují filtrační médium zvolené podle filtrované tekutiny. Při průtoku znečištěné kapaliny přes filtrační médium na deskách filtru směrem k výtoku z nádrže zůstávají pevné částice před filtračním médium. Dochází ke vzniku filtračního koláče, který musí být v pravidelných intervalech odstraňován. Filtrační systémy pracují při pracovním tlaku 8 barů při teplotě kapaliny 100 C. Povolený rozdíl tlaků napříč deskami je 3,5 baru. Řada filtrů Scavenger je vybavena koncovou filtrační deskou, umístěnou na dně nádrže. Tato deska zajišťuje filtraci zbytkového množství tekutiny, která by se zde jinak mohla hromadit. Z tohoto důvodu jsou filtry Scavenger vhodné pro zpracování cenově nákladných kapalin, protože při jejich použití dochází ke vzniku pouze velmi malého množství ztrátové kapaliny. Filtry je možné využít v dávkovém i kontinuálním provozu.

VÝHODY

  • Standardní příruby podle norem DIN nebo ANSI
  • Navržen a ověřen pro množství klasifikací PVC (Pressure Vessel codes)
  • Konstručkní materiál, kapacita a filtrační médium podle požadavků zákazníka
  • Prvotřídní odstranění koláče a odvod filtrovaného produktu, přispívající ke snadnému čištění a malým nárokům na údržbu

Parker Twin Filter (http://www.twinfilter.com/) je popřední výrobce deskových filtrů pro zpracovatelské průmysly.