Hygienický filtrační lis

Vedoucí výroby v potravinářském a farmaceutickém průmyslu potřebují výrobní zařízení se snadným přístupem pro čištění všech součástí, plně vyhovující všem současným hygienickým normám výroby, s mechanismem posunu filtračních desek udržujícím se v čistém stavu, provozně spolehlivé, s minimálními nároky na údržbu, vyžadující pouze minimální zásahy obsluhy.

Extrémně čisté a účinné filtrační lisy pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Hygienické filtrační lisy Tefsa představují nejmodernější variantu filtračních lisů, nabízejících čistotu provozu, velmi dobrý přístup k filtračním deskám, umožňující jejich snadnou kontrolu a výměnu filtrační tkaniny, rychlé a spolehlivé automatické vyjmutí desek a jejich výměnu. Desky jsou u těchto filtrů upevněny shora, koláč je odstraňován zespod. Díky tomuto uspořádání zůstává mechanismus posunu desek stále čistý, posun může být rychlý a filtrační systém může být dlouhodobě provozován v automatizovaném režimu s velmi malými časovými nároky na údržbu. Navíc mechanismus posunu desek neblokuje přístup z boku, obsluha má tak neomezený přístup z obou stran filtračních desek. Výměna filtrační tkaniny a kontrola filtrační desek je tak snadnější než u jiných filtračních jednotek.

Celkově čistší provoz a snadné čištění těchto hygienických filtračních lisů je předurčuje k využití především v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. K dispozici je mnoho přídavných funkcí a příslušenství, kterými lze jednotku uzpůsobit Vašim konkrétním potřebám. Lisy jsou dodávány o velikosti v rozmezí 81 až 1 066 metrů čtverečních filtrační plochy. Filtrační jednotky mohou být vyrobeny v požadovaných stupních potravinářských a farmaceutických norem.

VÝHODY

  • Zjednodušený mechanismus posunu desek s menšími nároky na údržbu
  • Veškeré prvky mechanismu posunu jsou umístěny v nejčistší části stroje – nad filtračními deskami, stranou od odsunu filtračního koláče
  • Navrženy a konstruovány plně v souladu s normami platnými pro potravinářský a farmaceutický průmysl
  • Výrazně zlepšený přístup k filtračním deskám, usnadňující kontrolu desek a výměnu filtrační tkaniny
  • K obsluze lisu postačuje jeden pracovník