Kontinuální mixér na výrobu zubních past

Při výrobě zubní pasty patří mezi nejobtížnější a nejnáročnější aplikace míchání dispergační a směšovací prášky do kapalin za účelem vytvoření konzistentního homogenního produktu. Hlavním problémem spojeným se směšováním prášků do kapalin je provzdušňování a pěnění. Nežádoucí vzduch a oxidace mohou zvýšit riziko zhnědnutí, nepříjemných příchutí a vést ke ztrátě základních živin, jako je vitamin C. Proto je nezbytné používat správné míchací zařízení.

Přesně smíchejte prášky s tekutinami

Kontinuální typ zařízení zoatec® CPU od společnosti AZO LIQUIDS je navržen s průtokoměrem pro dávkování kapaliny a dávkovačem úbytku hmotnosti pro extrémně přesné dávkování prášku, což umožňuje nepřetržitou výrobu vysoce kvalitních produktů. Může se pochlubit inteligentní řídicí technikou a zajišťuje optimální řízení procesu.

Zařízení je ve srovnání s běžnými homogenizátory naprosto jedinečné, protože jeho směr proudění je otočen do opačného směru pohonu. Mixér lze kvůli vysoké kapacitě čerpadla použít také jako čerpadlo typu CIP (Clean-in-Place). Funguje tak, že kontinuálně disperguje a mísí různá množství suchých pevných látek do nízkoviskózní na pastovité kapaliny. Provozovatelé nemusí předmíchávat suroviny, což celý proces usnadňuje.

Kromě jemných prášků je také schopen současně zpracovávat granule a potažené pelety. Rychlost smyku lze také měnit v závislosti na povaze materiálů, díky čemuž je mixér neuvěřitelně flexibilní. Lze jej tedy použít také k výrobě produktů pro péči o vlasy a pokožku, barev, potravinářských past atd.

VÝHODY PRO VÁS

  • Flexibilné použití pro širokou škálu výrobních množství
  • Neuvěřitelně snadná údržba a čištění
  • Rychlost smyku lze upravit podle suroviny
  • Nevyžaduje předmíchání surovin
  • Konzistentní kvalita produktu díky vysoce přesnému dávkování prášku
  • Dizajn odpovídá předpisům EHEDG