Kontrolní rentgen na sklenice

Kontrola sklenic a lahví, zda v nich nejsou cizorodá tělesa, je v potravinářském průmyslu důležitou součástí zajištění bezpečnosti produktů i ochrany spotřebitelů. Tradiční rentgenové systémy mohou být pomalé, snižovat produkční kapacitu linky a mohou zajišťovat pouze neúplnou kontrolu skleněných obalů nižší než 100 %. Speciálně zkonstruovaný rentgen pro 100% kontrolu sklenic a lahví, který může pracovat s vysokou rychlostí, zvýší produktivitu vašeho provozu a zajistí úplnou ochranu před předměty s vysokou hustotou. Navíc zkontrolujte i neúplné naplnění nebo vadné uzavření sklenice.

Panoramatický rentgen s mobilním zdrojem záření pro sklenice a láhve

Systém Raybox Panoramic od společnosti Raytec je rentgenový kontrolní systém určený speciálně pro 100% kontrolu sklenic a lahví.

Systém Raybox Panoramic má dopravník propustný pro rentgenové záření a umožňuje tak kontrolovat produkt zarovnáním zdroje s víkem sklenice a použitím panoramatického zobrazení, při kterém se kontroluje víko i dno nádoby.

Rychlost linky je až 100 m za minutu a systém Raybox Panoramic může kontrolovat sklenice s průměrem až 160 mm, což zajišťuje dostatečnou flexibilitu.

Systém dokáže detekovat a vyřadit sklenice obsahující cizorodá tělesa o vysoké hustotě, například kovová, skleněná, keramická, kamenná, z fluorokaučukového Vitonu a tak dále. Systém navíc dokáže vyřadit spadlé sklenice, sklenice s vadou skla, sklenice nedostatečně naplněné a s nedotaženým víkem.

Pro vyřazení vadných produktů je systém RayBox vybaven elektropneumatickými regulátory, díky nimž se nádoby jakékoli velikosti vyřadí s vysokou přesností.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Umožňuje 100%kontrolu sklenic a lahví
  • Rychlé zavádění produktů do třídičky v jediné řadě – není třeba další místo pro nádoby
  • Robustní konstrukce určená pro třísměnný provoz
  • Nízkoúdržbové konstrukční řešení pro minimalizaci doby odstávky
  • Vysoce přesný vyřazovací systém umožňuje třídit nádoby všech velikostí a hmotností

Raytec Vision SpA je italský výrobce inspekčních strojů pro potravinářský průmysl. Společnost se specializuje na optickou, vizuální a rentgenovou kontrolu.