Laboratorní analyzér obsahu prachových částic v granulovaném materiálu

Sypké materiály s vysokou čistotou jsou používány v mnoha průmyslových odvětvích, jako např. při výrobě plastů, potravin, při zpracován nerostných surovin, ve farmaceutickém průmyslu. Ve všech těchto odvětvích jsou požadovány čisté výchozí suroviny, tedy materiály s vysokou čistotou, neobsahující prach, jemné částice ani jejich shluky. Představujeme stolní testovací přístroj umožňující analýzu jemných částic v toku sypkých materiálů s laboratorní přesností.

Stolní testovací přístroj pro analýzu obsahu jemných částic v sypkých materiálech

Přístroj FinAlyzer společnosti Pelletron je zcela samostatné stolní zařízení sloužící ke stanovení obsahu jemných částic v sypkých materiálech s laboratorní přesností. Přístroj využívá „Wet Test“ (ASTM Standard D7486-08). FineAlyzer – proplachuje sypký materiál čistou vodu a vytékající směs filtruje filtračním diskem 1,6 mikronů. Disk je pak vysušen a zvážen, na základě této hodnoty je určeno množství jemných částic, které byly ze vzorku sypkého materiálu vypláchnuty. Porovnáním s hmotností původního vzorku pak lze získat poměr jemných kontaminantů v materiálu, udávaný obvykle v jednotkách PPM.

VÝHODY

  • Je vybaven zásobníkem na demineralizovanou vodu
  • Snadná demontáž všech připojení hadic
  • S vestavěnými poličkami pro uskladnění náhradních filtrů, sít, kádinek a dalšího laboratorního vybavení
  • Zcela samostatné zařízení, obsahující sprchovou trysku, čerpadlo trysky, filtrační jednotku s podtlakem

Pelletron poskytuje technologie na odstránení prachu a jiných nečistot při vstřikování, vytlačovaní, vyfukovaní a jiných metodách zpracování plastu. Využití i při čištění rýže, kukuřice, kávových zrn, arašidů, pelet a pod.