Lis s bočním vedením

V mnoha průmyslových odvětvích je potřebná výroba suchých filtračních koláčů. Vhodnou volbou jsou v případě provozů s nižším stupněm automatizace nízkonákladové lisy s bočním vedením. Ať už při zpracování vody, snižování objemu odpadu nebo při výrobě primárního produktu, ve všech případech potřebují vedoucí výrobních závodů funkční, účinný a spolehlivý filtrační systém. Lis s bočním vedením je v těchto případech dobrou volbou.

Nízkonákladová, šaržová produkce extrémně suchých filtračních koláčů.

Společnost Tefsa dodává filtrační lisy splňující tyto požadavky již více než 40 let. Přímé lisy a lisy s bočním vedením společnosti Tefsa jsou využívány v závodech s menší škálou produkce suchých filtračních koláčů z tekutých suspenzí. Filtrační lis sestává z hydraulického pěchovadla a filtračních desek zabudovaných do stabilního rámu, jehož součástí jsou dva horizontální boční svorníky vytvářející odpor pěchovadlu při stlačení desek lisu. Desky filtru jsou vybaveny madly, pomocí kterých lze deskami snadno manipulovat. Standardně je rozsah tlaku filtračního lisu v rozmezí 6 až 16 barů, s využitím speciální jednotky lze docílit tlaku až 60 barů. Využitím těchto vysokotlakých lisů lze produkovat koláče s extrémně nízkým obsahem tekutiny, a v maximální možné míře tak regenerovat odfiltrovanou tekutinu při minimální potřebě použití přísad.

Tato zařízení jsou vhodná pro zkušební provozy nebo provozy s malou škálou produktů. Lisy s bočním vedením jsou k dispozici ve velikosti od 1,7 do 253,5 metrů čtverečních filtrační plochy, hodí se spíše do šaržových výrob, méně do kontinuálních provozů. Společnost Tefsa dodává modely lisů s bočním vedením s manuálním řízením, kde je hydraulický pěch ovládán ručním čerpadlem, desky a koláč jsou odsouvány ručně, modely pracující v poloautomatickém režimu, kde je pěch ovládán elektrickým čerpadlem, desky a koláč jsou odsouvány ručně, a plně automatizované modely, kde je pěch ovládán elektrickým čerpadlem, odsun desek a ani odpad koláče nevyžaduje žádný zásah obsluhy. Všechny modely se vyznačují velmi jednoduchou a robustní konstrukcí, extrémní životností a minimálními požadavky na údržbu.

VÝHODY

  • Nejvyšší možný stupeň vysušení koláče
  • Filtrační desky vybaveny madly, hmotnost desek dimenzována tak, aby s nimi bylo možné manipulovat
  • Nízká spotřeba energie
  • Extrémně dlouhá životnost zařízení
  • Minimální nároky na údržbu