Lyofilizátor pro zkušební výrobu

Sušení mrazem neboli lyofilizace je složitý a časově náročný sušicí proces, při kterém je vyžadováno uchování kvality výrobku. Může to být jemná a drahá procedura vyžadující vysokou úroveň hygienických standardů. Lyofilizátor pro zkušební výrobu určený pro formulaci produktu a jeho následnou výrobu ve velkém by měl tedy pomoci udržet vysokou kvalitu a tvar výrobku tam, kde je použití klasického vysoušení nemožné kvůli jeho citlivosti.

Hygienický lyofilizační systém zachovávající vysokou kvalitu produktů

Lyofilizátor F30 Pilot Scale od společnosti Sicca Dania se obvykle používá pro odstranění vody z cenných produktů, jako jsou produkty pro zdravou výživu, potraviny, farmaceutické výrobky a instantní káva. Jedná se o hygienický lyofilizátor pro dávkové zpracování s vnějším kondenzátorem, který lze oddělit od vysoušecí komory. K sublimaci se zde využívá elektrické vyhřívání. Tím se zajišťuje jednotný teplotní gradient a tlak po celé ploše podnosu, a zachovává se tím kvalita produktu. Bez ohledu na to, jak složité vaše produkty mohou být, systém je navržen tak, aby zajistil optimální lyofilizaci a přitom splňoval ta nejvyšší měřítka pro hygienu a dezinfekci.

Lyofilizátor pro zkušební provoz je zvlášť vhodný pro zachování aroma kávy při výrobě instantní kávy, pro zachování tvaru a kvality rehydratovaných potravin a pro jemné vysoušení probiotických bakterií, enzymů, řas atd.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Konstrukce zajišťující maximální hygienu a zabraňující únikům
  • Optimální konstrukce pro zvětšení objemu výroby a nízké náklady na údržbu
  • Zachovává kvalitu produktů

 

SiccaDania Group je předním světovým výrobcem sušicích, odpařovacích a míchacích technologií v potravinářském a nápojovém a nutraceutickém průmyslu.