Mobilní sušička se vzduchovými noži na nádrže

Sanitace a čištění velkých nádrží, jako jsou skladovací tanky nebo míchače je klíčovou fází výroby mnoha potravinářských a farmaceutických produktů. Avšak sušení těchto nádrží může být časově náročné, může zpomalovat výrobu a snižovat účinnost. Energeticky úsporný a mobilní sušicí systém na nádrže a velké nádoby vytvořený dle požadavků zákazníka zvýší účinnost vaší výrobní linky a sníží náklady na energie.

Přenosný systém pro sušení velkých míchacích a skladovacích nádrží

Systém MDS700 od společnosti Jetair Technologies je přenosný sušicí systém s víceúčelovým využitím. Lze ho využít nejen k rychlému vysoušení nádrží a míchacích nádob, ale také k cílenému vysušení jednoho místa, ručnímu vysoušení nebo odstraňování odpadu.

Systém MDS700 využívá extrémně účinné odstředivkové fukary s přímým pohonem vytvářející silný proud čistého vzduchu, který lze nasměrovat přímo do nádrže, jež má být vysušena. Umožňuje její rychlé opětovné použití a eliminuje nutnost používat alkoholové utěrky.

Když byl systém MDS700 testován s nádržemi o objemu 10 500 l, dokázal je vysušit během 30 minut nebo i méně. U nádrží o objemu 200 l až 1 700 l to bylo 5 až 15 minut.

Další výhodou mobilního systému MDS700 je to, že jakmile je připevněn k nádrži nebo míchací nádobě s krytem průlezu, jednotka už nevyžaduje žádný další zásah obsluhy, dokud není nádrž vysušená. To znamená, že pokud je třeba instalovat více jednotek MDS700, jediný pracovník obsluhy může vysoušet několik nádrží najednou.

Pro přenosný systém byla nejdůležitější jednoduchá obsluha typu „nastav a zapomeň“. Ta je zajištěna pomocí jednoduchého dotykového displeje s hlavním vypínačem, nastavením rychlosti fukaru a časovačem. Jednotka má odolná pojezdová kolečka, díky nimž ji lze snadno a rychle přesunout kamkoli.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Nádrže jsou suché a připravené k opětovnému použití v řádu minut
  • Obsluha typu „nastav a zapomeň“ minimalizuje zásahy člověka
  • Přenosný a víceúčelový systém použitelný na stěny, podlahy a další povrchy
  • Využívá energeticky úsporné fukary snižující provozní náklady
  • Odpadá nutnost používat alkoholové utěrky

JetAir Technologies navrhuje a vyrábí systémy pro sušení a foukání pomocí vzduchových nožů pro nádoby v potravinářském průmyslu.