Obalovací stroj na vlhčené ubrousky

Balení do sáčků je pohodlným a populárním způsobem obalovací techniky pro širokou škálu produktů ve farmaceutickém, kosmetickém i potravinářském průmyslu. Výroba malých položek nebo dávek vyžaduje specializované plničky pro malé sáčky, které jsou schopny produkovat výrobky s požadovanou velikostí, a to účinně a s co nejvyšší rychlostí.

Kompaktní systém HFFS pro malé sáčky

Stroj Bossar B1000 je kompaktní systém typu HFFS určený speciálně pro plnění sáčků o malých rozměrech. K takovým výrobkům patří například ubrousky na jedno použití, kosmetika nebo ochucovadla a omáčky.

B1000 může obsahovat 3 různé typy výměnných plnicích jednotek a v závislosti na plněném produktu dosahovat rychlosti až 90 sáčků za minutu. Rozměry sáčků jsou od 45 mm x 45 mm až po maximální velikost 100 mm x 135 mm, přičemž maximální plnicí objem je 50 cm3.

Použitý vačkový krokovací transportní systém představuje ideální poměr cena-výkon. Všechny součásti přicházející do kontaktu s produktem jsou vyrobeny z nerezové oceli AISI 316L a jsou navrženy pro dlouhou životnost a snadné čištění. Konstrukce stroje je ve standardním provedení z měkké oceli, s možností objednat provedení z nerezové oceli AISI 304 pro hygienické výrobní prostředí.

Stroj B1000 lze vyrobit v „zrcadlovém provedení“, což znamená, že se dva stroje postaví čelem k sobě, a dosáhne se tak zdvojeného provozu a minimalizuje se počet pracovníků obsluhy.

Specializovaná verze B1000 pro vlhčené ubrousky je k dispozici pro sáčky o rozměrech 45 mm x 70 mm až 60 mm x 80 mm.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Optimalizováno pro menší sáčky s výrobní kapacitou až 90 jednotek za minutu
  • Mechanický krokovací systém zajišťuje spolehlivost a dlouhou životnost
  • Flexibilní rozměry sáčků a 3 různé plnicí konfigurace
  • K dispozici je specializovaná verze pro vlhčené ubrousky
  • Nerezová ocel pro snadné čištění a údržbu

Bossar navrhuje a vyrábí širokou škálu balicích strojů HFFS s řízením plně pomocí servopohonů.