Odprašovač pro formování plastů vstřikováním

Výroba vysoce kvalitních vstřikovaných plastových dílů vyžaduje čisté sypké pryskyřice, neobsahující prach ani shluky prachových částic. Představujeme účinné odprašovací zařízení se snadnou obsluhou, konstruované speciálně pro začlenění mezi plnící zásobník a vstřikovací jednotku.

Kompaktní odprašovač pro vstřikování plastů

Odprašovač C-20 společnosti Pelletron je lehké zařízení, určené speciálně ke zlepšení kvality výrobků a zvýšení efektivity výroby v provozech vstřikování. Zařízení váží pouze 9 kg při výšce 240 mm. Instaluje se mezi vstupní zásobník a přivaděč na vstřikovací jednotku. Proud stlačeného vzduchu spolu s deionizérem přerušuje elektrostatické vazby mezi granulemi a přítomným prachem a odděluje prachové částice. Prachové částice jsou pak vedeny do proudu promývacího vzduchu a ukládány do sběrných nádob. Samotný materiál tak zůstává čistý a může být veden do vstřikovacího stroje. Zařízení C-20 je konstruováno na tok materiálu 20 kg/h při hustotě materiálů 560 kg/mD . Pro materiály s vyšší hustotou mohou být zajištěny i vyšší průtoky.

VÝHODY

  • Vysoká účinnost čištění
  • Provoz při napájecím napětí 110 nebo 220 V, spotřeba stlačeného vzduchu pouze 3,4–5 m3/h při tlaku 1,5 – 2 bary
  • Zařízení určené speciálně pro potřeby linek vstřikování plastů
  • Kompaktní a lehké – hmotnost pouze 9 kg, výška 240 mm

Pelletron poskytuje technologie na odstránení prachu a jiných nečistot při vstřikování, vytlačovaní, vyfukovaní a jiných metodách zpracování plastu. Využití i při čištění rýže, kukuřice, kávových zrn, arašidů, pelet a pod.

Filename Filetype Filesize
Pelletron dedusting brochure.pdf application/pdf 1.49 MB