Optická třídička na zeleninu a ovoce

Při produkci čerstvé zeleniny a ovoce je pro zajištění dlouhé skladovatelnosti, větší spokojenosti zákazníků a kvůli lepšímu velkoobchodnímu nacenění důležitá kvalita. Při klasickém třídění je nutné mít vyškolené pracovníky, kteří z dopravníkového systému ručně odstraňují kusy s kazy nebo vykazující poškození. Pokud potřebujete snížit náklady a zlepšit kvalitu produktů, pak přechod na automatizované třídění vám může přinést obrovský užitek.

Třídička s vysokým rozlišením pro vyřazování cizorodých objektů, kusů s barevnými vadami a poškozením

Tato rozprašovací optická třídička od společnosti Raytec představuje optický třídicí systém využívající vysokorychlostní prvky s dvojí optikou, které dokážou analyzovat 100 % povrchu každého kusu.

Rozprašování je vybaveno technologií blízké infračervené spektroskopie (NIR) pro vizuální analýzu barev. Díky tomu třídička detekuje shnilé kusy nebo cizorodá tělesa jakékoli barvy, dokonce i černé. Dále umožňuje detekovat barevné vady, jako je například přezrálost nebo nezralost produktu.

Systém lze dodat v konfiguraci s elektropneumatickým nebo vzduchovým vyřazovacím systémem, aby to vyhovovalo vašim požadavkům. Navíc lze přidat druhý vyřazovač a vytvořit tak „trojcestný“ režim umožňující rozlišovat mezi nepřijatelnými a přijatelnými vadami pro produkty druhé jakosti, a snížit tak množství odpadu.

Rozprašovací systém má robustní konstrukci a je určen pro nepřetržitý třísměnný provoz. Rychlost pásu je v rozmezí 60–150 m/min, přičemž kapacita závisí na typu produktu.

Systém je vhodný pro širokou škálu ovoce a zeleniny včetně rajčat, cherry rajčat, brambor, mrkve, fazolí, cibule, paprik, artyčoků, oliv, meruněk, třešní, pomerančů, jablek, vlašských ořechů, broskví, jahod a hrušek.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Významná úspora nákladů na pracovní sílu, u některých aplikací až 100%
  • Konstrukce zajišťující nízké náklady na údržbu a možnost třísměnného provozu
  • K dispozici je velkokapacitní konfigurace pro zvýšení produkční kapacity
  • Velikost pixelu 4×4 mm zaručuje vysokou přesnost a 100% kontrolu povrchu
  • Doplňky vyřazovacího systému včetně „trojcestného“ třídění pro druhou jakost a snížení množství odpadu

Raytec Vision SpA je italský výrobce inspekčních strojů pro potravinářský průmysl. Společnost se specializuje na optickou, vizuální a rentgenovou kontrolu.