Pásová sušárna/chladič pro pelety a granule

Průmyslová odvětví zpracovávající materiál do formy pelet, prášku nebo drobivých hmot potřebují pro své provozy přísně řízené procesy sušení a chlazení, zajišťující kvalitu jejich výrobků. Představujeme řadu chladících/sušících dopravníků, nabízejících tyto funkce s možností velké flexibility, v rámci snadno konfigurovatelného modulárního systému, vhodného pro všechna průmyslová odvětví.

Modulární řada sušících a chladících dopravníků

Řada chladících a sušících dopravníků společnosti Amandus Kahl představuje konfigurovatelný systém splňující požadavky kladené na procesy chlazení a sušení spojené s přípravou peletovaných nebo granulovaných vysušených materiálů. Vzduch zajišťující sušení/chlazení tohoto materiálu je veden skrz vrstvu rozloženého materiálu během přepravy na dopravníku. Základ dopravníku je podle charakteru sušeného/chlazeného produktu tvořen buď děrovanými deskami, připevněnými na poháněných řetězech, nebo textilním pásem. Rychlost pásu je nastavitelná, v závislosti na celkové délce pásu lze volbou rychlosti pásu přesně nastavit dobu zpracovávání produktu. Při potřebě účinnějšího sušení lze vzduch ohřívat až na teplotu 200 C, sušit však lze i vzduchem o teplotě okolního prostředí. Stejně tak je řízeno i chlazení, a to charakteristikami vháněného vzduchu a celkovou dobou zpracování materiálu. Modulární design umožňuje využít několik pásů nad sebou, k dispozici je široká škála různých šířek a délek pásu. Tok vzduchu sestavou pásů lze nakonfigurovat podle potřeb konkrétního procesu.

VÝHODY

  • Plocha chlazení/sušení od 2 m čtv. do 350 m čtv.
  • Výška vrstvy na pásu od 30 mm do 300 mm
  • Design umožňující snadné prodloužení a rozšíření
  • Pásy ze štěrbinových desek v šířkách 1150 mm až 2870 mm
  • Textilní pásy o šířkách 4 000 mm a 6 000 mm

Amandus Kahl (http://www.akahl.de/) navrhuje a vyrábí peletovací lisy s plochou matricí a souvisící vybavení pro úpravu mnoha různých produktů.