Při vysoušení drůbežího hnoje je nutné pečlivě kontrolovat a udržovat stabilní úroveň vlhkosti. Pro vysoušení mokrého digestátu lze použít udržitelný a levný systém využívající zbytkové teplo z bioplynových stanic. Digestát se tím přemění na suchou a ceněnou biomasu nebo se pak v pevných boxech použije jako organické hnojivo či stelivo.
Vysoušecí systém Dorset využívá zbytkového tepla z bioplynových stanic k vysoušení hnoje a digestátu zbývajícího po anaerobních procesech. Systém lze používat celoročně a jedná se o úspornou alternativu k nouzovému chladicímu systému. Spotřeba elektrické energie v tomto systému je relativně nízká. Systém také zajišťuje extrémně nízký průchod vzduchu produktem, čímž se zabraňuje tvorbě prachu.
Jedou z hlavních technických výhod pásové sušičky na digestát jsou její perforované ocelové desky s hladkým povrchem. Odolný pás umožňuje rovnoměrně rozložit velkou vrstvu hnoje (15 – 18 cm) po celé šíři desek, čímž se zajišťuje velmi účinné vysoušení. Účinnost pásového řešení umožňuje konstrukci sušičky v kompaktní konfiguraci.
Sušička pracuje zcela automaticky a nevyžaduje žádný manuální vstup. Lze ji monitorovat i vzdáleně. Slouží k získání nejrůznějších koncových produktů, a to v závislosti na vstupu a použitých technikách.
PŘÍNOS PRO VÁS
Dorset GM (Green Machines) se specializuje na navrhování a výrobu řešení pro zpracování organického odpadu.