Pásová sušička na odpadní kaly

Pokud máte v čističce odpadních vod často potíže s nánosy odpadních kalů, může být řešením tyto kaly vysušit. Může to být ekologický a úsporný způsob recyklace odpadních kalů na palivo a pevnou biologickou hmotu, a navíc tak lze během roku dobře využít zbytkové teplo.

Ušetřete provozní náklady a snižte emise díky vysoušení odpadních kalů

Pásová sušička s deskami od firmy Dorset nabízí účinný a konzistentní způsob vysoušení odpadních kalů, které se mají recyklovat. Sušička obsahuje perforované ocelové desky, které výrazně snižují odpor vzduchu, což vede k nejnižší možné spotřebě elektrické energie ve ventilátorech.

Pomocí pásové sušičky na odpadní kaly lze dosáhnout odvodnění kalů s 90% podílem sušiny. Sušicí desky jsou pozinkované a práškově lakované, čímž se zajišťuje dostatečná ochrana proti agresivním látkám. Na deskách lze přepravovat vysokou vrstvu produktu. Desky jsou navrženy s velkými otvory, takže pás není třeba čistit. Jednotka výměníku tepla zajišťuje vysokou tepelnou účinnost.  Všechny prvky systému zajišťují po vysušení homogenní kvalitu výsledných produktů.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Při provozu se náklady na elektrickou energii sníží o 80 %
  • Jednoduchá konstrukce, a tudíž nízké náklady na údržbu
  • Varianta „bez chemických látek“ pro čističku vzduchu
  • Varianta „bez odpadní vody“ pro čističku vzduchu

Dorset GM (Green Machines) se specializuje na navrhování a výrobu řešení pro zpracování organického odpadu.