Peletizér semen

Peletování nebo inkrustace semen je přidání materiálů, jako jsou prášky a kapaliny do semen, aby se zvýšila jejich velikost, tvar a hmotnost. Tyto procesy se obvykle používají pro nepravidelně tvarovaná nebo malá semena, jako je mrkev, cibule a salát, aby se výsadba usnadnila a zefektivnila. Spolu se zvýšením kvality osiva tento proces také snižuje náklady na produkci osiva. Existuje však jen velmi málo peletovacích strojů, které zajišťují rovnoměrné, těžké a dokonale kulaté osivo pro přesný výsev na poli.

Dosáhněte efektivnějšího procesu setí

 

Peletovací stroj na semena od společnosti Seed Processing Holland je ideální pro konvenční peletování semen, aby se lépe zasévalo. Přidáním kapaliny a prášků se semena stanou jednotnějšími, těžšími a pokud možno kulatými.

Tato jednotka, která se může pochlubit leštěnou pánví z nerezové oceli, je navržena s otvorem, který umožňuje operátorům vizuálně sledovat celý proces a přivádět potřebné kapaliny a prášky. V pánvi je dále namontováno svítidlo, které zvyšuje jeho viditelnost. Aby bylo zajištěno správné větrání, je u otvoru navržena také průhledná sací kukla.

V blízkosti otvoru ocelového pláště je také umístěna stříkací tryska stlačeného vzduchu, což umožňuje operátorům stříkat kapaliny na semena. A tak se tato jednotka může pochlubit maximální kapacitou 1 000 000 pelet 3,5 mm a je vhodná pro různé druhy semen, včetně semen malých květin a větších semen zeleniny.

VÝHODY PRO VÁS:

  • Dizajn z nerezové oceli zajišťuje spolehlivost a dlouhou životnost
  • Stříkací tryska rovnoměrně nastříká kapalinu na semena
  • Transparentní odsávací kryt zajišťuje čisté prostředí

Seed Processing Holland nabízí mláticí a extrakční stroje, sušárny, plnicí jednotky, klíčící skříně, (laboratorní) čisticí stroje, peletovací stroje, potahovače filmů, počítací stroje, váhy a balicí stroje pro všechny druhy osiva květin, zeleniny a polních plodin.