Pilotní odpařovací linka pro získávání extraktů

Pro vývoj extrahovaných koncentrátů na bázi vody nebo alkoholu představuje malá pilotní odpařovací linka ideální řešení pro testování a vývoj produktů ve spolehlivé a snadno použitelné konfiguraci, případně pro výrobu malých objemů.

Pilotní odpařovací linka pro výzkum a vývoj a pro maloobjemovou výrobu nejrůznějších koncentrátů

Pilotní odpařovací linka Devex byla navržena na výrobní kapacitu 100 kg/hod, a přesto ji lze díky její kompaktní konstrukci provozovat i v těch nejmenších prostorách.

Hodí se pro výrobu nejrůznějších extrahovaných koncentrátů na bázi vody nebo alkoholu, včetně bylinných extraktů, léčebných bylin, kávy a čaje, ovoce a zeleninových koncentrátů, aromat i barviv.

Linka se skládá z deskového odpařovače s následným odstředivkovým separátorem. Odpařené výpary se kondenzují na deskovém kondenzátoru. Ke kondenzátoru je připojené vakuové čerpadlo, jehož podtlak lze nastavit v rozmezí 20 až 800 mbarů. Teplotu odpařování lze pomocí podtlaku nastavit podle křivky varu specifické pro daný produkt. Tímto způsobem lze extrahovat i látky citlivé na teplotu.

Každá pilotní linka Devex je sestavena tak, aby přesně odpovídala požadavkům zákazníka, a využívá nejrůznější technologie, jako například výparníky s vystupujícím a sestupujícím filmem, extrakce pomocí rozpouštědla a doplňkový tepelný parní kompresor.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Pilotní odpařovací systém ušitý na míru bude přesně odpovídat vašim požadavkům
  • Konstrukce zabírá co nejmenší plochu a je velmi flexibilní
  • Před opuštěním továrny plně otestováno z hlediska funkčnosti a určeno rovnou k použití
  • K dispozici jsou nejrůznější systémy pro odpařování

Devex (http://www.devex-gmbh.de) specializes in extraction equipment for the recovery of extracts from liquids and can also provide evaporation and drying equipment for the concentration of the recovered extracts.