Pneumatické dopravníky pro průmyslové kotle na biomasu

Moderní kotelny mají v současné době poměrně různorodé potřeby kladené na systém dopravníků. Tradiční mechanické dopravníky se mohou velmi dobře hodit do vysokokapacitních provozů, jako je např. přísun proudu paliva z biomasy. Naproti tomu pro menší objemy nebo lehčí materiály, jako jsou např. popel, prach, malé recyklované části paliva, je výhodnější využití pneumatických dopravníkových systémů.

Kompletní řešení systému pneumatických dopravníků přizpůsobené Vaší konkrétní kotelně

Společnost Raumaster se zabývá zpracováním dřeva a dodávkami pro energetický průmysl ve Finsku již více než 30 let. Společnost je celosvětově známá jako expert na řešení systémů manipulace s biomasou. Nabízí širokou škálu mechanických dopravníkových systémů pro zařízení na získávání energie z biomasy. Na základě výsledků Oddělení pneumatiky společnost v současnosti může nabídnout i celý systém pneumatických dopravníků. Pneumatické dopravníky mají nižší pořizovací náklady než mechanické systémy. Jejich uzavřená konstrukce umožňuje bezprašný provoz, bez rozsypávání materiálů, a to za všech povětrnostních podmínek. Pneumatické dopravníkové systémy se vyznačují spolehlivostí, jednoduchostí, flexibilitou, dlouhou životností a velmi nízkými požadavky na údržbu. Společnost Rausmaster nabízí systémy s kapacitou až do 100 t/hod. Techničtí odborníci společnosti navrhují vstřikovací systém, systém přísunu materiálu, zásobníky, speciální ventily a potrubí podle potřeb a požadavků Vaši konkrétní kotelny. Automatizovaný provoz systémů může být zajištěn buď prostřednictvím lokálních řídících panelů, nebo může být řízení integrováno do řídícího systému celého závodu.

VÝHODY

  • Optimalizováno na nejnižší možnou spotřebu stlačeného vzduchu ve Vašem konkrétním provozu
  • Menší počet pohyblivých součástí než u mechanického systému
  • Řešení navržené zcela konkrétně pro Váš provoz
  • Plně uzavřený přepravní systém zajišťuje bezprašný provoz bez možnosti rozsypání materiálu, pracující za všech povětrnostních podmínek

Raumaster navrhuje a staví zařízení a instalace pro nakládaní s tuhými palivami a biomasou.