Potahovací stroj na semena s integrovanou sušičkou

Potahování semen znamená pokrytí semen vnějšími tekutinami, biologickými látkami, chemikáliemi a roztoky k ochraně semen a ke zvýšení klíčivosti a zlepšení imunity. Běžnou výzvou pro potahování semen je to, že se materiály během procesu potahování stíraly. Abychom tedy optimalizovali proces povlékání a sušení a snížili expozici pracovníků, je nezbytné používat stroj, který řádně povléká a suší semena.

Zvyšte produktivitu automatickým potahováním a sušením semen

RDC (800 – 500 a 300), navržené společností Seed Processing Holland, jsou pokročilé potahovače semenných filmů s integrovanou sušičkou. Současně natírá a suší zemědělská a zeleninová semena a aplikuje vyšší procento kapaliny, což umožňuje přímé zabalení semen po dokončení procesu.

 

Dále používá vzorec pro vysoce kvalitní potahování filmem a věnuje zvláštní pozornost rychlosti sušení, tvorbě filmu a pokrytí. Aby byl zajištěn optimální proces nanášení, jednotka řídí teplotu osiva během procesu nanášení. Má také speciální rotační pohyb, který pomáhá dosáhnout rovnoměrného nanášení osiva.

Navíc je nastavitelná vlhkost vzduchu a teplota proudu vzduchu vytvářeného během procesu nanášení, což umožňuje operátorům regulovat a řídit celý proces. Jelikož se jedná o uzavřený systém, je vhodný také pro aplikace insekticidů a fungicidů.

RDC 800 se může pochlubit oknem a osvětlením v krytu, takže můžete proces ovládat také vizuálně. Jeho modulární dizajn dále usnadňuje čištění, zatímco jeho poniklovaná komora ho chrání před nadměrným opotřebením.

Nakonec má RDC-800 kapacitu mezi 20 a 52 litry osiva na dávku a je ideální pro semena zeleniny, zrna a semena květin. Uživatelé mohou semena zabalit, jakmile jsou vypuštěny.

 

VÝHODY PRO VÁS:

  • V jednom procesu jsou semena obalena a vysušena
  • Zajistě rovnoměrné rozložení osiva
  • Neuvěřitelně snadná kontrola a čistění
  • Přesný, ovladatelný a bezpečný systém

Seed Processing Holland nabízí mláticí a extrakční stroje, sušárny, plnicí jednotky, klíčící skříně, (laboratorní) čisticí stroje, peletovací stroje, potahovače filmů, počítací stroje, váhy a balicí stroje pro všechny druhy osiva květin, zeleniny a polních plodin.