Příčná řezačka

Řezání kontinuálních proužků a plátků směsí ingrediencí na jednotlivé tyčinky, pásky a jiné tvary konečných produktů. Řezačka s gilotinovým příčným řezem, určená k řezání kontinuálních plátů na kratší proužky nebo plátky, vhodná pro širokou škálu produktů. Pracovní šířky od 300 m do 2400 mm, s řízeným pohonem až 5ti os, velmi dobře přizpůsobitelná naprosté většině procesů příčného řezu.

Příčná řezačka s řízením až v 5ti osách

Řada strojů MS představuje stroje konstruované jako univerzální příčné řezačky, vhodné pro širokou škálu konkrétních provozů jednotlivých zákazníků. Standardním vybavením stroje je pohyb nože s dvěma řízenými osami: posun nahoru a dolů a posun nože ve směru posunu pásu. Volitelně lze stroj vybavit dalšími třemi osami všude tam, kde jsou na možnosti řízení stroje kladeny vyšší nároky. Optimální vedení řezu je zajištěno nezávislým pohybem os, k jehož naprogramování slouží speciální software společnosti Buhler. Při provádění řezu je, v závislosti na požadované velikosti kusů konečného produktu, pohyb nože synchronizován s rychlostí posunu pásu, tak, aby byla zaručena jejich konstantní velikost bez jakéhokoli zkroucení. Rychlost řezání je až 700 řezů/min.

VÝHODY

  • Konstrukce z nerezové oceli
  • Speciální nože, se stálým vyhříváním, možnost ultrazvukového řezu
  • Možnost dovybavení přídavnými řízenými osami: pohyb spodního nože nahoru a dolů, rychlost přívodního pásu, rychlost posunu pásu
  • Možnost připojení ke stávajícímu PLC pomocí sběrnice RIO-Bus

Buhler (https://www.buhlergroup.com/) je vedoucí producent zařízení pro cukrářskou výrobu.