Provzdušňovač tukových hmot a krémových náplní

Pokud pracujete s tukovými náplněmi a krémy, produkuje vaše stávající provzdušňovací a krystalizační zařízení více odpadu, než by mělo, a má větší spotřebu energie, než byste si přáli? Pokud využijete revoluční krystalizační proces, kterým se zlepšuje kvalita hmoty a snižuje se složitost procesu i náklady výroby, uvidíte okamžité výsledky.

Zkraťte výrobní dobu a omezte množství odpadu díky nové generaci provzdušňovačů a krystalizérů.

Systém Aasted SuperNova Orbit zajistí krystalizaci tukových hmot na téměř pevné skupenství, což znamená přímý přechod na otevřené násypky a extrudéry, aniž by se muselo provádět předchozí chlazení. Tím se zkrátí výrobní doba a sníží množství odpadu.

Pokud je hmotu třeba také provzdušnit, v průběhu krystalizačního procesu se do ní vstřikuje plyn, čímž se zajistí, že hmota bude plně a rovnoměrně provzdušněná, aniž by bylo třeba použít klasickou míchací hlavu. Tato jednoduchá konstrukce zvyšuje spolehlivost zařízení a zkracuje dobu odstávky. Vstřikování plynu lze zapnout a vypnout, a díky tomu se dá jednotka použít ke zpracování nejrůznějších tukových hmot, což zajišťuje větší flexibilitu.

Systém SuperNova Orbit má planetární mechanismus zajišťující konstantní rychlost stěrky v celé jednotce, což vede k homogenizovanější konzistenci produktu, než jakou dokážou zajistit klasické systémy.

Zařízení je k dispozici v provedení až 1800 kg/hod, přičemž široká škála variant zajistí pro jedinečnou flexibilitu výrobní linky. Mezi doplňky patří vstřikování mouky, potrubní rozvody, systém rozvodu vody, 16barové monočerpadlo a další.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Kratší výrobní doba – produkce téměř pevných hmot přímo pro extrudéry
  • Delší doba provozu a menší údržba, protože není zapotřebí klasické míchací hlavy
  • Kvalitnější produkty s lepší homogenizací
  • Doplňkový provzdušňovací systém umožňující větší různorodost výroby

 

Společnost Aasted (http://www.aasted.eu) vyrábí čokoládové temperovací stroje, dávkovací stroje, máčecí stroje, chladicí tunely, tyčinkové a formovací linky.