Průmyslová tunelová sušárna na ovoce a zeleninu

Suchá jídla jsou oblíbeným zbožím a mají své místo na trhu. V případech, kde nejvíce záleží na vysoké kvalitě a chuti, je použití kontinuálního sušícího systému velmi výhodné díky výrobním linkám s nižší kapacitou.

Vysoko a nízko kapacitní tunelová sušárna na ovoce, zeleninu a bylinky.

Průmyslová tunelová sušárna PG 128 od společnosti Pigo je vhodnou volbou pro kontinuální a vysoce kvalitní sušení ovoce, zeleniny a bylin. Proces sekvenčního kontinuálního sušení  poskytuje velkou výhodu oproti komorovým sušárnam, protože proces přípravy je prakticky kontinuální. Nižší kapacita výrobních linek pro zpracování umožňuje v případě potřeby sušení menších dávek produktů v jakémkoli daném bodě, přičemž je zachována vůně, textura a celková kvalita produktu.

Tento strukturální systém sušení je vyroben výhradně z nerezové oceli a skládá se ze sušící komory a vzduchového potrubí přes sušárnu. Dveře jsou umístěny v přední a zadní části jednotky, což umožňuje snadný tok výroby a všestranný snadný přístup pro údržbu a čištění. PG 128 má kapacitu v rozmezí od 1 000 do 8 000 kg/den pro švestky a od 1 500 do 12 000 kg/den pro jablka, v závislosti na modelu.

Systém vzduchových kanálů integrovaný do systému umožňuje plnou flexibilitu proudění vzduchu od recirkulace stejného vzduchu až po úplné vypuštění nasyceného vzduchu, který je nahrazen čerstvým.

VÝHODY:

  • Veškeré časti konstrukce, vozíků a podnosů je z nerezavějící oceli zajišťujíc dlouhou a produktivní službu s minimálními náklady na údržbu.
  • Regulace teploty je automatická umožňující kvalitnější zpracování
  • Všechny klapky jsou konstruovány pro jednoduché ruční ovládání
  • Proces kontinuální přípravy umožňující úpravu menších dávek produktů
  • Schopnost provozu při nízkých teplotách, aniž by došlo ke snížení kvality