Rotační otáčení lahví před plničku

Automatické plnění některých lahví a nádob může být vzhledem k jejich tvaru a umístnění hrdla vcelku složité. Lahve se speciálním tvarem, zakřiveným hrdlem nebo rukojetí musí být náležite uvedeny do plničky aby tento proces proběhl bezchybně. Turn Master Orientator od Lanfranchi automaticky otáčí lahve na základě předem určené pozice, embosovaného dizajnu, čárového kódu nebo barvy.

Identifikace polohy se provádí pomocí sonaru a speciálních infračervených fotobuněk, nebo i pomocí kamer. V závislosti od objemu lahve dokáže Orientator zpracovat od 6 500 do 36 000 lahví za hodinu.

Orientatory jsou navrženy hlavně do výrobních procesů, kde je vyžadována rychlost a preciznost, ktorou už manuálne nelze dosahovat.

VÝHODY

  • Orientator může být spojen do jednoho mechanického bloku spolu se seřazovačem, čímž je snížena potřeba na celkový prostor
  • Jednoduché zapojení na plnící linku
  • Možnost přispůsobit širokému spekru tvarů a velikosti lahví

Italská společnost Lanfranchi (www.lanfranchigroup.com) je výrobcem zařízení na seřazování a usměrňování lahví před plničku. Nabízí také vzduchové dopravníky lahví a vyfukovací stroje na plastové soudky, lahve a nádoby zejména se speciálním tvarem, úchopem a velikostí.