Stroj HFFS pro velké nebo těžké sáčky

Klasické stroje na tvarování sáčků se mohou potýkat s udržením pozice obalu během plnění, což vede k pomalejší výrobě a většímu počtu vyřazených sáčků. Maximální účinnost s perfektními výsledky zajistí stroj, který byl navržen speciálně pro manipulaci s většími objemy a hmotnostmi.

Plnička velkoformátových sáčků na tekutiny nebo pevné látky až do hmotnosti 15 kg

Stroje Bossar řady GMB byly navrženy už od základu tak, aby splnily požadavky kladené na velkoformátové a těžké flexibilní sáčkové obaly.

Klíčem úspěchu strojů GMB je patentovaný transportní systém. Na rozdíl od tradičních transportních systémů s krokovacím mechanismem využívají stroje GMB mechanické uchopovače na řetězu nebo lineárním karuselu. Tento jedinečný systém drží sáček dokonale na svém místě během celého procesu plnění a uzavírání, přičemž zvládne produkty až do hmotnosti 15 kg.

Stroj GMB je navržen pro hygienické výrobní prostředí a je vybaven autoklávem pro sterilizaci předem vyrobených sáčků nebo filmů. Systém má 4 plnicí stanice, a je tak zcela vhodný pro plnění potravin s nízkou aciditou, jako jsou krmiva pro domácí zvířata, ryby, tekuté polévky, omáčky, předvařená jídla, zelenina, paté a další produkty. Zároveň je vhodný pro širokou škálu nepotravinových produktů.

Stroje GMB mohou být vybaveny až 4 pracovními stanicemi zajišťujícími plnění produktem, injektáž plynu nebo páry, natažením sáčku nebo instalací příslušenství, jako jsou opakovaně uzavíratelné systémy nebo ventily. Díky tomu lze systém upravit přesně podle vašich požadavků.

Všechny stroje jsou standardně vybaveny dvěma skupinami horních uzávěrů, které zajistí účinné uzavření všech typů obalů, včetně silných filmů, které se nejčastěji používají u velkoformátového balení tekutin, pevných látek a zmrazených výrobků.

Stroje řady GMB mají produkční kapacitu až 80 jednotek za minutu a mohou plnit sáčky nejrůznějších tvarů o rozměrech až 460mm x 500mm, přičemž plnicí objem může být až 15 000 cm3. K tomu je třeba přičíst výjimečně nízké hodnoty provozního hluku, který je díky patentovanému lineárnímu karuselovému systému s uchopovači pod úrovní 70 dB

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Navrženo speciálně pro velkoformátové balení s dokonalými výsledky
  • Vysoká výrobní kapacita s nižším poměrem vyřazených výrobků znamená rychlou návratnost investice
  • Možnost uzavřít i ty nejsilnější filmy používané pro největší formáty sáčků
  • Široká škála doplňků zahrnuje různé uzávěry a vstřikování páry

 

Bossar designs and manufactures a wide range of HFFS packaging machines featured full-servo control system.