Stroj HFFS se servomotorickým ovládáním

Tradiční stroje HFFS používají k pohonu výrobní linky mechanické vačky. Ačkoli je tato technologie velmi rozšířená, stroje typu HFFS jsou mechanicky velmi namáhány a vyžadují častou údržbu a opravy. Moderní servomotorové systémy nabízejí výrazně vyšší spolehlivost a zároveň vyšší kapacitu díky tomu, že každá stanice v balicím procesu je schopna pracovat nezávisle na ostatních částech.

Stroj HFFS pro horizontální formu plnění a uzavírání řízený servomotory zajistí vyšší spolehlivost a výkon

Řada strojů Bossar BMS představuje první krok směrem od mechanických vačkových strojů, které byly v sektoru HFFS všudypřítomné.

Stroje řady BMS mají převodovkový systém patentovaný firmou Bossar zajišťující nezávislý provoz ve více osách. Tento způsob ovládání pomocí servomotorů znamená, že stroje BMS mají daleko méně pohyblivých mechanických částí než tradiční stroje, čímž se snižuje nutnost údržby i míra opotřebení a s nimi spojená doba odstávky.

Dalším klíčovým benefitem je daleko lepší přístup k celé cestě, kudy produkt prochází. Stroj skýtá obsluze lepší viditelnost a zároveň se snáze čistí a dezinfikuje.

Velká pozornost byla věnována kvalitě uzavíracích jednotek řady BMS. Vyrobené uzávěry mají stejnou kvalitu jako předem vyrobené sáčky, ale navíc lze využít širokou škálu tvarů a designů, díky nimž lze produkt odlišit na trhu.

Dotyková ovládací obrazovka 3D se nejen snadno používá při programování parametrů a změně produktů, ale nabízí také diagnostiku a vizualizaci účinnosti procesu. Navíc jsou na ní okamžitě k dispozici veškeré manuály a příručky pro řešení problémů.

Stroje řady BMS mají ve srovnání s tradičními plně mechanickými alternativami HFFS o 10 % větší produktivitu, rychlou návratnost investice a rostoucí účinnost.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Patentovaný transportní systém poháněný servomotory zvyšuje účinnost o 10 %.
  • Lze vyrábět různé druhy sáčků se stejnou kvalitou uzávěru, jakou mají předem vyrobené sáčky.
  • Díky daleko menšímu počtu mechanických částí se vyžaduje menší údržba
  • Snadný přístup do všech částí stroje urychluje čištění
  • Různé doplňky včetně zipů, hubic a slánek.

 

Bossar designs and manufactures a wide range of HFFS packaging machines featured full-servo control system.