Stroj na čištění osiva vzduchovým sítem

Kvalita semen a zrn se začíná zhoršovat, jakmile jsou sklizeny. Proto je nezbytné co nejdříve odstranit nečistoty a špínu, aby byl zajištěn vysoce kvalitní produkt pro koncové uživatele. Aby se optimalizovala kvalita osiva, je vhodné je projet strojem na čištění. Existuje však několik strojů, které dokáží správně odstranit špínu, poškozené částice a nečistoty ze semen.

Odděluje nečistoty a zajišťuje správné předčištění semen

 

Odděluje nečistoty a zajišťuje řádné předčištění semen. Stroj na čištění osiva vzduchovým sitem, vyrobený společností Seed Processing Holland, čistí semena oddělováním prachu, prázdných semen, plevy a plevele. Jeho rám je vyroben z oceli, zatímco jeho sítová loď je navržena z voděodolného dřeva, aby byla zajištěna životnost, trvanlivost a spolehlivost.

Na sítovou loď se vejdou tři síta a každé síto má systém rychlého zavírání a otevírání. Síta jsou také snadno vyměnitelná, díky čemuž je jednotka snadno čistitelná a zabraňuje kontaminací semen.

Navíc nepřetržitě čistí sita, aby se zabránilo ucpání. Stroj rozděluje odpad a semena na pět různých frakcí, přičemž vzduchový kanál odstraňuje prach, plevy a nečistoty ze semen. Vzduchový kanál je dále navržen se skleněným okénkem, které umožňuje operátorům vidět proces separace.

Kapacita čisticího stroje na vzduchové clony závisí na typu osiva a může se pohybovat od 10 do 200 kg za hodinu.

VÝHODY

  • Ocelová a dřevěná konstrukce zajišťuje odolnost
  • Díky přístupnému disajnu obrazovky se stroj extrémně snadno čistí
  • Odstraňuje odpad, plevy, slámy a zabraňuje kontaminaci semen

Seed Processing Holland nabízí mláticí a extrakční stroje, sušárny, plnicí jednotky, klíčící skříně, (laboratorní) čisticí stroje, peletovací stroje, potahovače filmů, počítací stroje, váhy a balicí stroje pro všechny druhy osiva květin, zeleniny a polních plodin.