Sušička se vzduchovými noži na lahve

Při plnění skleněných láhví během výroby nápojů zůstává při jejich čištění a plnění na samotných lahvích i na uzávěrech vlhkost. Tím se můžou narušit další fáze výroby, například štítkování. Specializovaná vysoušecí jednotka bez stlačeného vzduchu nabízí nižší provozní náklady a vyšší výrobní kapacitu a zároveň vynikající vysoušecí výkon.

Vysoušecí systém na skleněné lahve

Systém JetTunnel od společnosti Jetair Technologies je vysoce účinný vysoušecí systém určený konkrétně pro výrobu nápojů pro koncového spotřebitele. Využívá výkonné odstředivkové fukary zajišťující proud vzduchu o vysoké rychlosti, který směřuje do speciálně zkonstruovaných vzduchových nožů pro dokonalé vysušení a vysokou produkční kapacitu.

JetTunnel je úplný systém, který byl navržen tak, aby zapadl do vaší stávající výrobní linky, ať je ho potřeba kdekoli. Nejčastěji to bývá před krokem kontroly, popř. štítkováním. Využívá jednovstupový dopravník a díky technologii vzduchových nožů může vysušit až 120 000 skleněných lahví za hodinu.

Uspořádání vzduchových nožů a výkon odstředivkových fukarů se nastaví podle vašich požadavků, takže JetTunnel dokonale zapadne do vaší výrobní linky. Systém JetTunnel je schopen vysoušet lahve nejrůznějších velikostí, tvarů a materiálů a může být vybaven výkonným motorem o výkonu až 90 kW, aby to přesně odpovídalo vašim požadavkům.

Vysoce účinné fukary produkují čistý, filtrovaný vzduch bez oleje a spotřebovávají o 70 % méně energie než ekvivalentní vysoušecí systémy využívající stlačený vzduch.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Snížené provozní náklady až o 70 %
  • Až 120 000 vysušených lahví za hodinu
  • Lze ho použít na lahve nejrůznějších velikostí a materiálů
  • Uzavřená jednotka zachytí odfouknuté kapky – nižší riziko kontaminace
  • Uspořádání vzduchových nožů je uzpůsobeno tak, aby vyhovovalo vašim přesným požadavkům

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.