Sušička se vzduchovými noži na sklenice

Když se při výrobě potravin a nápojů produkt plní do sklenic, zůstává po plnění, popř. vaření na jejich povrchu vlhkost nebo zbytky. To může při dalším zpracování, například při lepení etiket, představovat problém nebo působit potíže s hygienou. Moderní systém se vzduchovými noži může dosáhnout dokonalého vysušení v krátkém čase a zvýšit tak produkční kapacitu a účinnost linky.

Vysoušecí a ofukovací systém pro sklenice a skleněné nádoby

Systém JetTunnel od společnosti Jetair Technologies je vysoušecí jednotka vyvinutá speciálně pro výrobky určené pro koncového zákazníka. Využívá vysokorychlostní odstředivé fukary dodávající čistý vzduch, jehož pomocí se z nejrůznějších sklenic a nádob rychle a účinně odstraňuje nežádoucí vlhkost a zbytky.

JetTunnel lze použít v kterékoli fázi výrobního procesu. Systém zahrnuje vzduchové předmytí sklenic a jejich následné očištění po naplnění produktem ještě před nalepením etiket, kontrolou a uložením do sekundárního obalu.

Vysoce účinné vzduchové nože umožňují extrémně rychlý průchod linkou po pásovém dopravníku s kapacitou až 120 000 sklenic za hodinu. JetTunnel lze snadno zařadit do jakékoli stávající linky a lze ho použít na zpracování sklenic nejrůznějších velikostí.

Fukary s přímým pohonem v systému JetTunnel mohou mít výkon 3,5 kW až 90 kW, a budou tak přesně odpovídat vašim požadavkům. Účinné jednotky produkují čistý, filtrovaný vzduch bez oleje, který se přivádí do speciálně upravených vzduchových nožů zajišťujících dokonalé vysušení. Systém spotřebovává o 70 % méně energie než klasické systémy se stlačeným vzduchem, čímž se okamžitě snižují provozní náklady.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Vysoce účinné fukary snižují náklady až o 70 %
  • Až 120 000 vysušených sklenic za hodinu
  • Hygienický design pro snadné čištění
  • Hodí se do linky ve vaší stávající továrně
  • Konstrukce a funkčnost přizpůsobena vašim konkrétním potřebám

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.