Systém kontroly blistrů

Farmaceutický a zdravotnický průmysl široce používá stroje na tvarování blistrů za tepla k balení různých tablet a kapslí. Některé obaly mohou dokonce obsahovat různé produkty ve stejném blistru. Důkladná kontrola produktu i blistru eliminuje rizika záměny a zajišťuje, že použití produktu je bezpečné. Integrovaný kontrolní systém zajišťuje plnou kontrolu produktu a blistru v reálném čase.

Jediné řešení pro kontrolu kapslí a tablet v blistrovém balení

Harleblister od SEA VISION je systém barevné vizuální kontroly pro blistrové stroje. Kontroluje všechny orální a tepelně tvarovatelné materiály, které zahrnují bílé a barevné tablety, nepotahované tablety a pilulky, jednobarevné kapsle, dvoubarevné kapsle a měkké gelové kapsle.

Vizuální systém dokáže zpracovat řadu materiálů pro blistr, jako je průhledné PVC, neprůhledné PVC, jantarové PVC, polypropylen, PVDC a hliník. Zajišťuje integritu a správnost produktu a kontroluje, zda je blistrové balení kompletní a bez závad. Systém kontroluje existenci produktů v dutině blistru a zajišťuje, že blistr obsahuje správný počet produktů. Navíc detekuje tablety se špatnou barvou, chybějící nebo rozbité tablety nebo jakoukoli přítomnost nečistot nebo prachových částic.

Materiál krytu blistru je testován na kontrolu OCV/OCR pro tištěná data, kontrolu alfanumerického kódu nebo čárového kódu, kvalitu tisku a alukód.Vizuální systém vidění porovnává v reálném čase testovací snímky produktu nebo blistru s referenčními modely a tolerancemi a signalizuje stroji, aby produkt nebo blistr, které nevyhovují, vyřadil. Správa více produktů usnadňuje kontrolu kvality i u odlišných produktů ve stejném blistru. Vizuální systém je dodáván s optikou a LED iluminátorů, aby vyhovoval konkrétnímu produktu a materiálu blistru.

VÝHODY

  • Kontrola vad produktu i blistru
  • Přesná kontrola všech závad v reálném čase
  • Správa více produktů
  • Intuitivní dotyková obrazovka HMI bez nutnosti znalosti programování
  • Systém je v souladu s nařízením FDA 21 CFR část 11

SEA Vision is a leading vision and traceability systems provider for pharmaceutical companies worldwide.