Vakuový homogenizátor

Při výrobě tekutých a viskózních produktů, jako je majonéza, omáčky, dresinky a kečup, je nezbytné zajistit důkladnou emulgaci a homogenizaci, aby byla dosažena požadovaná kvalita produktu. Tradiční homogenizační řešení mohou být pomalá a obtížně čistitelná, což zvyšuje prostoje mezi šaržemi. Moderní vakuový systém nabízí flexibilitu pro rychlou výrobu široké škály produktů s výjimečnou kvalitou a krátkou dobou cyklu.

Zařízení na vakuové zpracování emulzí, suspenzí a gelů

MultiVacH od společnosti Enoop je nejmodernější zpracovatelský zařízení na výrobu vysoce kvalitních omáček, majonéz, kečupu a dalších tekutých a viskózních produktů.

MultiVacH byl navržen tak, aby byl zcela flexibilní a použitelný tam, kde je třeba důkladně promíchat kapaliny nebo prášky, a nabízí chlazení i ohřev, tak aby vyhovoval všem výrobním metodám.

Přísady cirkulují pomocí vakuové pumpy do směšovacího prvku s vysokým střihem a poté recirkulují. To umožňuje extrémně rychlé zpracování, protože oběh produktu poskytuje další makro-míchání.

Odstávky spojené se změnami šarží nebo produktů jsou sníženy na absolutní minimum díky plně čerpanému vyprazdňování prostřednictvím recirkulačního potrubí. Rotující systém CIP navíc urychluje čištění, což umožňuje použití MultiVacH v prostředích s více recepty.

Topení a chlazení je zajištěno systémem dvouplášťového ventilátoru s přímým vstřikováním páry pro vysokoteplotní recepty.

Ovládání probíhá přes PLC Siemens s 12” dotykovým displejem, který umožňuje pozorování a ovládání všech parametrů. Výroba může být manuální, poloautomatická nebo plně automatická podle vašich požadavků.

VÝHODY PRO VÁS

  • Vysokorychlostní a vysoce účinná homogenizace
  • Systém CIP snižuje prostoje na minimum
  • Vhodné pro multirecept a dávkovou výrobu
  • Energeticky účinnější než tradiční míchání s vysokým smykem
  • K dispozici v objemech od 20 do 2 000 litrů, aby vyhovovaly vašim přesným potřebám

Enoop vyrábí zařízení pro vinné sklepy, potravinářský, nápojový, chemický a farmaceutický průmysl a ekologii.