Vertikální formovací, plnící a zatavovací stroj

Existuje stále větší poptávka po nejrůznějších velikostech balení stejného produktu. Pokud jste malí výrobci pracující s práškovými nebo sypkými hmotami, bylo by drahé vlastnit a udržovat různé balicí stroje. Potřebujete balicí stroj, který se dá uzpůsobit podle specifických požadavků daného odvětví. Máte-li se držet těchto specifických požadavků, potřebujete flexibilní a uživatelsky přívětivý systém.

Vysoký výkon a vysoká flexibilita

STATEC BINDER SYSTEM-F je plně automatický balicí stroj určený pro vertikální formování, plnění a zatavení. Má kapacitu až 900 pytlů za hodinu. Zpracovává polštářové i skládané pytle s uchem nebo bez něj, přičemž plnicí hmotnost z ploché fólie je v rozsahu 5 kg až 50 kg.

 

Plochá fólie, která se používá pro zabalení produktu, se pomocí formovacího ramene nejprve nafoukne. Tento proces se provede snadno, protože formovací rameno má povrchovou úpravu zajišťující nízké tření. Počáteční zatavení fólie se provádí konstantně nažhavenou zatavovací tyčí, která zajistí vertikální přesahové zatavení. Balený produkt se podle přednastavených požadavků zváží a přes plnicí trubici nasype do fólie. Zatavovací tyčí se pak naplněný obal v horní části uzavře, zatímco se zároveň zformuje dolní uzávěr pro další plochou fólii. Balicí systém má také vestavěný nůž, kterým se naplněné pytle odříznou od role. Celý proces se provádí s co nejkratšími časy cyklů za pomoci výkonného vzduchového chladicího systému.

 

Vertikální formovací a zatavovací stroj má nastavitelnou formátovací sadu, díky níž lze vyrábět obaly různých velikostí. Formát nebo výrobu může díky rotačnímu zásobníku během několika minut měnit pouze jeden člověk. Tento rotační zásobník je nainstalován přímo na stroji a trvale je na něm upevněno několik formátovacích sad pro různé rozměry. Systém je sice určen především pro balení mírně sypkých hmot, ale je vhodný také pro produkty, jako je krmivo pro zvířata, pelety, granule a pod.

 

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Jednoduchá změna formátu
  • Kompaktní provedení zabírající méně místa
  • Snadná přístupnost
  • Lze upravit podle nejrůznější požadavků

STATEC Binder se specializuje na vysoce výkonné pytlování a paletizaci sypkého zboží.