Vertikální kartonovací stroj na těstoviny

V potravinářském průmyslu je třeba balit velké množství sypkých produktů, například těstovin, do kartonu s vertikálním plněním. Dobrou volbou pro balení lámavých těstovin a pro zefektivnění procesu by bylo použití vertikálního kartonovacího stroje, který vkládá produkty shora a díky nepřetržitému pohybu může pracovat bez přerušení.

Řešení primárního balení pro vertikální balení potravinářských výrobků

Řada kartonovačů Senzani VCM má výrobní rychlost až 150 kartonů za minutu v nepřetržitém pohybu a je dobrou volbou pro balení sypkých produktů, jako jsou těstoviny, mražené potraviny nebo prací prášek, do kartonů. Během výrobního procesu jsou kartony vloženy do zásobníku kartonů, ve kterém fotobuňky kontrolují správné umístění kartonu. Rotační extrakční věž po jednom vybírá kartony a umisťuje je do karuselu s držáky kartonů s nepřetržitým motorovým pohonem. Potom se na spodní chlopně nanese tavné lepidlo. Otočné vypouštěcí trychtýře zajišťují stálé plnění kartonů a detektory postupně kontrolují hladinu produktu. Po naplnění jsou horní chlopně také uzavřeny aplikací lepidla. Aby nedocházelo k plýtvání, může být tento stroj vybaven funkcí bez produktu / bez kartonu: v případě, že produkt v přítokovém proudu chybí, tato specifická funkce brání vyzvednutí příslušných kartonů, aby se zabránilo odmítnutí kartonu a použití lepidla nebo odpadu.

Je snadné změnit tvar a velikost obalu, u řady Senzani VCM nejsou potřeba žádné další nástroje. Sada pro změnu velikosti obsahuje pokyny v uživatelské příručce, aby nedocházelo k chybám.

VÝHODY

  • Beznástrojová technologie pro snadnou a rychlou změnu velikosti
  • Automatické vyřazování nesprávně uzavřených kartonů
  • Držáky kartonů z antikorodního hliníku 6082” UNI9006/4
  • Intuitivní rozhraní a video tutoriál
  • Rychlé uvolnění držáků kartonů

Senzani nabízí řadu od primárního a sekundárního balení až po paletizaci a koncovou linku, včetně integrovaných systémů a kompletních linek na klíč.