Vertikální tlakové listové filtry

Spolehlivá nízkoúdržbová filtrace silně znečištěných kapalin je základem výrobních procesů v mnoha průmyslových odvětvích. Výrobou elektrické energie počínaje, přes chemické zpracování, až po výrobu jedlých olejů, ve všech těchto procesech závisí kvalita vyráběného produktu na účinné filtraci.

Filtrační systém pro filtraci kapalin s vysokým obsahem pevných částic, s velkou filtrační plochou a minimální velikostí filtrační nádoby

Vertikální listové filtry společnosti Parker Twin Filter sestávají z řady filtračních desek, vertikálně umístěných ve zcela uzavřené vertikální nebo horizontální nádrži. Desky jsou osazeny filtračním médiem, vhodně zvoleným pro konkrétní filtrační proces. Při průtoku znečištěné kapaliny přes filtrační médium, umístěné na deskách filtru, směrem k výtoku z nádrže, zůstávají pevné částice před filtračním médium, kde dochází ke vzniku filtračního koláče. Ten je v pravidelných intervalech odstraňován. Robustní filtrační listy jsou tvořeny 5-vrstvým drátěným sítem. Filtry lze využít v dávkovém i kontinuálním provozu a jsou přizpůsobitelné požadavkům konkrétního procesu zákazníka.

VÝHODY

  • Integrované trysky odtoku a podpěrný držák manifoldu
  • Vyroben z vysoce kvalitních materiálů, s vyztuženou konstrukcí
  • Účinné odstranění a vysušení filtračního koláče
  • Nízký pokles tlaku

Parker Twin Filter (http://www.twinfilter.com/) je popřední výrobce deskových filtrů pro zpracovatelské průmysly.