Vysokorychlostní sáčkový obalovací stroj

Při velkoobjemové výrobě práškových hmot a tekutin v různých průmyslových odvětvích je nezbytné mít rychlý a spolehlivý systém HFFS pro plnění sáčků. Vyšší rychlost nesmí být na úkor přesnosti ani flexibility. Moderní vysokorychlostní systém HFFS umožňující výběr druhu sáčků s vysokou přesností plnění znamená rychlou návratnost investice.

Výkonné stroje HFFS pro dávkování práškových hmot

Obalovací stroje Bossar řady B HFFS jsou navrženy pro maximální výkon při balení tekutin nebo práškových hmot do sáčků. Stroje jsou k dispozici v provedení  B2800/4, B3200/4, B3800/4 a B3800/3 a využívají horizontální technologii Bossar Triplex nebo Quadruplex.

Stroje řady B byly od základu navrženy pro zajištění co největší spolehlivosti a účinnosti, a také pro ty nejkvalitnější sáčky, a přitom mají vynikající kapacitu až 400 sáčků za minutu.

Flexibilita je klíčová. Řada B proto může vyrábět nejrůznější sáčky: ploché se zatavením ze 3 stran, ploché se zatavením ze čtyř stran, dvojité sáčky, ploché s eurootvorem, ploché s naznačenou perforací a ploché s částečným tvarováním.

Tradiční mechanický krokovací transportní systém představuje robustní a snadno udržovatelný systém. Systém pro servomotorické napínání fólie zajišťuje hladký a rychlý transport fólie a může pracovat s cívkami fólie až o průměru 600 mm, což prodlužuje dobu mezi výměnami cívek.

Navzdory vysoké kapacitě je zaručena i kvalita sáčků, a to díky automatické korekci, která vycentruje potisk sáčku vzhledem k uzavíracím a řezacím jednotkám.

Řada B vyhoví vašim specifickým požadavkům díky širokému výběru doplňků. Maximální objem je 35 cm3 až 185 cm3, přičemž rozměry sáčků jsou 50 mm x 60 mm až 125 mm x 180 mm. I ta největší plnička zvládne až 240 sáčků za minutu.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Vysokorychlostní a přesné plnění až 400 jednotek za minutu
  • Trojité a čtyřnásobné plnicí stanice umožňují lepší plnění s vyšší kapacitou
  • Lze vyrábět nejrůznější typy sáčků
  • Robustní mechanický transportní systém zvyšuje spolehlivost
  • Možnost vkládání velkých cívek znamená méně odstávek kvůli výměně

Bossar designs and manufactures a wide range of HFFS packaging machines featured full-servo control system.