Vysokorychlostní stroj na předvyrobené sáčky

Předem vyrobené sáčky mohou v klasických vačkových mechanických strojích HFS působit problémy. Bývá to způsobeno tím, že uchopovače nemohou vyvinout dostatečný tlak, aby sáčky udržely na místě, když se používá tradiční krokovací mechanismus, nebo nemohou vyvinout dostatečnou svěrací sílu při uzavírání retortových sáčků. To může vést k většímu množství vyřazených výrobků. Karuselový systém plně poháněný servomotory zajistí dokonalé výsledky a zároveň zvýší výrobní kapacitu a sníží dobu odstávky kvůli údržbě.

Spolehlivé, vysokorychlostní plnění předem vyrobených sáčků

Řada strojů Bossar BCS poháněných servomotory byla speciálně navržena tak, aby se zvýšila přesnost používání předpřipravených sáčků. Jedinečné svorky navržené firmou Bossar během plnění dokonale drží sáčky na místě a zajišťují jejich dokonalé uzavření.

Prázdné sáčky jsou vkládány do karuselového kazetového systému, který zajišťuje, že do stroje se vkládá konstantní množství sáčků, které lze ručně kdykoli doplnit.

Karuselový systém znamená, že ve srovnání s klasickými vačkovými stroji je zapotřebí daleko méně pohyblivých mechanických částí. Tím se minimalizuje potřeba údržby a také doba odstávky spojená s opravami nebo výměnou součástí.

Stroje řady BCS mohou plnit předem vyrobené sáčky nejrůznějších rozměrů dosahujících až 300 mm x 400 mm, přičemž plnicí objem může být až 6000 cm3. Výrobní kapacita dosahuje až 120 sáčků za minutu.

Flexibilita je zajištěna díky plně automatizovanému systému změny formátu. Stačí použít rozhraní v podobě dotykové obrazovky, kde obsluha jediným stisknutím zadá automatickou změnu formátu, která se provede během několika minut. Žádné další kroky nejsou nutné.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Kratší doba odstávky kvůli údržbě ve srovnání s mechanickými systémy
  • Extrémně rychlá změna formátu, která probíhá zcela automaticky
  • Výkon až 120 sáčků za minutu
  • Široká škála rozměrů od 100 mm x 100 mm až po 300 mm x 400 mm

 

Bossar designs and manufactures a wide range of HFFS packaging machines featured full-servo control system.