Zařízení na extrakci osiva

Dodávka vysoce kvalitních semen je zásadní, protože významně přispívá k úspěchu každé plodiny. Kvůli četným zdravotním výhodám rajčat, paprik, okurek atd. celosvětově vzrostla poptávka po vysoce kvalitních semenech. Metoda extrakce semen je však velmi ovlivněna kvalitu osiva a existuje jen velmi málo strojů, které mohou extrahovat semena bez poškození kvality osiva.

Extrakce osiva bez poškození

SEM-010 od Seed Processing Holland může extrahovat semena ze zeleninových plodin, jako je sladká paprika, lilek, okurka, rajče, a z ovocných plodin s tvrdou slupkou, jako jsou malé dýně a melouny, aniž by došlo k poškození extrahovaných semen.

Ovoce se nejprve vloží do násypky a poté do drtícího mechanismu, kde se pomocí rotačních kolíků drtí na menší kousky. Horní kolíky jsou navrženy tak, aby byly ostřejší, takže plody s tvrdou slupkou lze snadno rozdrtit, aniž by došlo k poškození semen.

SEM – 010 se může pochlubit inovativním designem šlehače, který odděluje větší ovocné části od šťávy a semen, integrovanými tryskami, které umožňují operátorům vypláchnout stroj během procesu extrakce, vysoce kvalitními materiály a individuálním nastavením rychlosti dolního a horního šlehače,  minimalizuje zbytkovou tvorbu a zajišťuje, že semena nejsou poškozena. Nakonec vytvoří tři separace – semena, džusy a ovocné části – které lze sbírat samostatně.

VÝHODY PRO VÁS

  • Integrovaná vodní tryska minimalizuje zbytkovou tvorbu a umožňuje rychlý čisticí cyklus
  • Zabraňuje kontaminaci osiva zajištěním rychlého čištění
  • Snadné zavírání a otevírání umožňuje snadný přístup

Seed Processing Holland nabízí mláticí a extrakční stroje, sušárny, plnicí jednotky, klíčící skříně, (laboratorní) čisticí stroje, peletovací stroje, potahovače filmů, počítací stroje, váhy a balicí stroje pro všechny druhy osiva květin, zeleniny a polních plodin.