Zařízení pro přípravu osiva

Příprava osiva je technika řízené hydratace, při které jsou semena namočena ve vodě nebo v roztoku s nízkým osmotickým potenciálem do bodu, kdy v semenech začínají metabolické aktivity související s klíčením, ale nedochází k radikálnímu vznosu.

Je nezbytné, aby všechna semena přišly do dobrého kontaktu s kapalinou v plnících zkumavkách. Je také důležité, aby bylo možné nastavit a regulovat teplotu kapaliny. V některých případech se osvětlení aplikuje také na plnicí trubice.

Dosáhněte rovnoměrnějšího a rychlejšího klíčení

Osmotická aktivační jednotka osiva od Seed Processing Holland se používá k vylepšení semen v osmoticky změněném roztoku. Semena opatřená základním nátěrem obvykle klíčí rychleji než neošetřená, což vede k vyšší kvalitě plodin.

Pět plnicích hadic jednotky je navrženo s obouručními úchyty, což operátorům usnadňuje jejich odstranění. Pod každou plnicí hadicí je namontován regulační ventil stlačeného vzduchu, kterým lze regulovat množství vzduchu v každé plnicí hadici.

Kromě toho lze nad každou trubku namontovat topný a chladicí systém, který umožňuje uživatelům ohřívat nebo chladit roztok.Každá plnicí trubice může být také doplněna osvětlením.Přestože se plnicí jednotka chlubí pevným uspořádáním, lze ji připevnit pomocí koleček, aby byla mobilnější.

Plnicí trubice jsou navíc čiré, takže vidíte proces ošetření. Každá z trubek se může pochlubit maximální kapacitou osmi litrů.

 

VÝHODY PRO VÁS:

  • Plnicí trubky vyrobené z litého akrylátu zajišťují dobrý pohled na celý proces
  • Rám z nerezové oceli zajišťuje dlouhou životnost jednotky
  • Rychlospojky umožňují operátorům snadno vyprázdnit trubici

Seed Processing Holland nabízí mláticí a extrakční stroje, sušárny, plnicí jednotky, klíčící skříně, (laboratorní) čisticí stroje, peletovací stroje, potahovače filmů, počítací stroje, váhy a balicí stroje pro všechny druhy osiva květin, zeleniny a polních plodin.