Sušička se vzduchovými noži na sáčky

Mnoho potravinářských výrobků určených pro koncového spotřebitele se balí do flexibilních sáčků, což je oblíbená metoda obalu. Před finálním potiskem, kontrolou nebo zabalením do sekundárního obalu se sáčky musí vysušit. Bývají totiž mokré po sterilizaci nebo pasterizaci. Specializovaný systém se vzduchovými noži cíleně vytvořený pro sáčky zvýší díky rychlému a dokonalému vysoušení účinnost a kapacitu vaší linky.

Vysokorychlostní vysoušecí systém pro flexibilní obaly

Systém JetTunnel Pouch od společnosti Jetair Technologies je specializovaný a plně integrovaný vysoušecí systém na všechny typy flexibilních sáčků používaných jako obaly.

Systém JetTunnel Pouch byl navržen tak, aby „zapadl“ do vaší stávající výrobní linky, a má proto integrovaný dopravník s dynamickým přidržovacím systémem. Tím se řeší problém, který je běžný u tradičních otevřených systémů se stlačeným vzduchem, kde dochází k nechtěnému pohybu sáčků, čímž se snižuje účinnost vysoušení, a tudíž i výrobní kapacita.

Systém JetTunnel využívá vysoce výkonné odstředivkové fukary, které dodávají do specializovaného systému vzduchových nožů čistý, filtrovaný vzduch bez oleje. Fukary využívají o 70 % méně energie než odpovídající klasické systémy na stlačený vzduch.

Pro zajištění co nejlepšího výkonu má JetTunnel integrovanou jednotku pro manipulaci se sáčky. Dynamický přídržný systém sáčky orientuje a chrání, a díky mírnému tlaku a pomocí klínku je udržuje otevřené, aby mohly být důkladně vysušeny.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Speciální konstrukce s klínky pro obtížně vysušitelné sáčky
  • Vyšší výrobní kapacita, vysušení až 200 sáčků za minutu.
  • Až o 70 % nižší spotřeba energie
  • Dynamická manipulace se sáčky chrání sáček i produkt před poškozením
  • Uzpůsobené uspořádání vzduchových nožů tak, aby vyhovovalo přesným požadavkům zákazníka

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.