Tiskárna kódů na plechovky s integrovaným sušicím systémem

Když se má na plechovku určenou pro koncového zákazníka vytisknout datum a číslo šarže, musí být plechovka suchá a bez prachu, jinak dojde k chybě tisku. Pro přípravu plechovek před jejich odesláním do samostatné tiskárny je třeba mít samostatný vysoušecí systém a jednotku pro odstranění prachu. Kombinovaný stroj, který dokáže plechovky vysušit, očistit a pak je ihned potisknout snižuje náklady, šetří čas a zajistí dokonalý tisk.

Kombinovaný systém sušičky se vzduchovým nožem a inkoustové tiskárny pro tisk kódů  

Systém SureCode od společnosti JetAir Technologies je kombinací sušičky / ofukovací jednotky s kontinuální inkoustovou tiskárnou. Je určen pro přípravu povrchu plechovek na dokonalý tisk

Vysoušecí jednotka / jednotka pro odstranění prachu má dva nerezové, plně nastavitelné vzduchové nože, díky nimž jednotka může zpracovávat plechovky nejrůznějších velikostí a dokáže z nich zcela odstranit vlhkost i nečistoty, které zde zbyly po plnění.

Vzduchové nože využívají proud vzduchu z velmi výkonných fukarů. Ve srovnání s klasickými přívody stlačeného vzduchu zde dochází až k 70% úspoře energie. K sušení dochází ve dvojstěnné komoře, kde se veškerá odfouknutá kapalina zachycuje ve snadno vymývatelné nádobě.

Tisková hlava inkoustové tiskárny Domino AX Series pro trvalý tisk může potisknout až 2 975 plechovek za minutu. Díky plně nastavitelné tiskové hlavě je výměna produktu rychlá a snadná. Pro vzduchové nože i tiskárnu slouží jeden ovládací panel HMI s dotykovou obrazovkou.

Systém SureCode je velmi kompaktní, jelikož zabírá jen 1270 mm prostoru linky, a lze ho instalovat do jakékoli stávající linky na plnění plechovek.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Unifikovaný kompaktní vysoušecí a tiskový systém umožňuje rychlou a snadnou výměnu produktu
  • Technologie fukaru šetří až 70 % nákladů na energie
  • Jednotka „zapadne“ do jakékoli stávající výrobní linky a zabírá méně než 1300 mm
  • Komplexní dotyková obrazovka HMI pro snadné monitorování a nastavení
  • Okamžitý tisk hned po vysušení zajišťuje vždy dokonalou čitelnost kódů

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.