Vakuový pásový filtr

Separace tuhých látek z řídkých suspenzí je běžným průmyslovým procesem ve všech odvětvích, těžebním průmyslem počínaje a farmaceutickým konče. Ve všech odvětvích lze s výhodou využít vakuové pásové filtry, a to díky jejich jednoduché mechanické konstrukci, velmi dobrému systému řízení procesu a důkladné, rovnoměrné a účinné filtraci. Při využití této technologie jsou v průběhu procesu stále k dispozici čisté filtrační tkaniny, a to díky jejich pásovému posunu.

Kontinuální filtrace přizpůsobená na míru Vašemu konkrétnímu procesu a Vašim potřebám.

Společnost Tefsa nabízí řadu vakuových pásových filtrů, které mohou být nakonfigurovány tak, aby vyhovovaly potřebám téměř všech průmyslových filtračních procesů. K dispozici jsou varianty vhodné pro různá filtrovaná média, vhodné možnosti vymývání usazeniny, odvodu usazeniny a různé kapacity filtru. Volit lze i konstrukční materiál filtru tak, aby filtr vyhovoval jak z hlediska konkrétního provozního prostředí, tak z hlediska zpracovávaných substancí. Parametry filtračního procesu lze nastavit tak, aby bylo dosaženo téměř jakéhokoli požadovaného výsledku separace. Rychlost posunu pásu, hodnotu tlaku vakua, úroveň zatížení, kvalitu promývání a dobu sušení usazeniny lze nastavit tak, aby tyto parametry vyhovovali Vašemu konkrétnímu filtračnímu procesu. Jednotky se vyznačují jednoduchým mechanickým provozem a minimalizovaným půdorysem. Proces pravidelné údržby a čištění je snadný a rychlý. Filtrační tkanina může být nesena buď gumovým pásem, nebo roštem. Vakuový pás je vhodný pro větší aplikace, např. v těžebním průmyslu. V tomto případě se jedná o velmi robustní a odolný systém. Vakuový rošt, vyrobený většinou z nerezové oceli, je vhodnější do menších výrobních závodů a do provozů, kde je zpracováván korozivní filtrát. Je vhodnější také v případech, kdy je požadován jednodušší nebo odlehčený systém filtrace.

VÝHODY

  • Široká škála možných velikostí s filtrační plochou 0,25 až 90 M
  • Stále čisté filtrační tkaniny, zaručující optimální průběh filtrace
  • Vhodná filtrační tkanina téměř pro všechny filtrační procesy
  • Celý filtrační proces lze jemně dolaďovat nastavením parametrů procesu filtrace, jako tlak vakua či rychlost posunu pásu
  • Speciální design plnícího systému zaručuje stejnoměrné rozložení filtrované tekutiny po celé ploše filtrační tkaniny