Vzduchový proplachovací systém na nádoby

Tradiční systémy proplachování nádob vodou používané v potravinářství a farmaceutickém průmyslu spotřebovávají velké množství vody, kterou se tak plýtvá. Propláchnuté nádoby je pak třeba vysušit, což dále zvyšuje spotřebu energie. Pokud však přejdete na proplachovací systém bez vody postavený na míru zákazníkovi, srazíte spotřebu vody na minimum a zlepšíte energetickou úspornost linky.

Proplachovací systém bez vody pro prostředí s hygienickými požadavky na obaly 

Vzduchový proplachovací systém Ion3 od společnosti Jetair Technologies je systém zcela bez využití vody určený k proplachování nádob pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Kombinací ionizačního systému s vysoce účinnou ofukovací jednotkou systém Ion3 nejen eliminuje spotřebu vody, ale také šetří energii. Odstředivkové větráky na přímý pohon dodávají čistý a filtrovaný ionizovaný vzduch a využívají pouze 70 % energie, kterou spotřebovávají běžné systémy na stlačený vzduch.

Systém Ion3 obsahuje podtlakové odsávání odpadu a filtraci HEPA, a proto je to zcela samostatný proplachovací systém, který může zpracovat až 90 000 nádob za hodinu.

Systém Ion3 lze přizpůsobit vašim konkrétním požadavkům, lze upravit jeho tlak a průtok vzduchu, trysky vzduchových nožů i vodicí kolejnice tak, aby to plně odpovídalo vašim potřebám pro vnitřní i vnější oplachování nádob. Moderní konstrukce systému Ion3 zaručuje, že jeho pomocí můžete promývat i nádoby s otvory o průměru pouhých 28 mm.

PŘÍNOS PRO VÁS

  • Oplachování bez vody snižuje spotřebu přírodních zdrojů
  • Spotřeba energie o 70 % nižší oproti systémům se stlačeným vzduchem
  • Uzpůsobené provedení podle vašich potřeb zajišťuje dokonalé proplachování
  • Vysoká výrobní kapacita až 90 000 nádob za hodinu
  • Odsávání zbytků s filtrací HEPA zajišťuje lepší kvalitu vzduchu

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.